Safend – Zabezpieczenie portów

SafendProtectorSafend to renomowany światowy producent zaawansowanych rozwiązań informatycznych zabezpieczających przed niekontrolowanym wyciekiem danych znajdujących się na komputerach w firmie. Rozwiązania te cechuje duża niezawodność i łatwość obsługi. Posiada ono dwa moduły: Safend Auditor odpowiedzialny za zbieranie informacji o wszelkich portach komunikacyjnych komputerów w firmie oraz Safend Protector, który umożliwia blokowanie wszystkich lub tylko wybranych portów na każdym z komputerów.

Rozwiązanie to występuje w dwóch wersjach:

Każda z powyższych wersji składa się z dwóch modułów:

Safend Auditor

jest rozwiązaniem monitorującym, sprawdzającym każdą stację pod kątem występujących portów I/O. Oprogramowanie to ma mozliwość pobierania szczegółowych danych (na bazie rejestrów systemowych) o urządzeniach obecnie i uprzednio podlączonych do danych portów. Pełne raporty, w późniejszym etapie tworzenia polityk pozwalają na zarządzanie uprawnieniami podłączenia konkretnego urządzenia. Rozwiązanie nie wymaga instalowania klientów na stacjach roboczych. Audyt urządzeń nie wpływa na wydajność skanowanych stacji oraz przepustowość sieci. Raporty mogą być generowane w postaci HTML bądź XML co pozwala na łatwe konwertowanie ich do MS Excel.

Broszura o Safend Auditor – plik PDF w języku angielskim [166 kB]
Broszura o Safend Auditor USB – plik PDF w języku angielskim [823 kB]

Safend Protector

to zaawansowane rozwiązanie pozwalające na zarządzanie uprawnieniami dostępu do poszczególnych portów I/O na stacjach roboczych. Dzięki integracji z Active Directory pozwala na nieskomplikowane zarządzanie politykami dla domen, grup czy poszczególnych użytkowników, bądź komputerów wysylając je poprzez moduł GPO. Administrator tworząc politykę określa możliwości korzystania z poszczególnych, wykrytych wcześniej przez Safend Auditor, portów na stacjach pracowników. Dzieki nałożeniu restrykcji, bądź blokowaniu dostepu do portów I/O mamy możliwość ograniczenia kopiowania poufnych danych na przenośne media. Dzięki zastosowaniu technologii Safend Digital Membrane™ możliwe jest monitorowanie calego ruchu danych przesyłanych na poszczególnych portach fizycznych. Dzięki możliwości powiadamiania administratora o nowych urządzeniach podłączanych do portów można dynamicznie zarządzać uprawnieniami dla danego urządzenia lub użytkownika. Oprócz możliwości całkowitego blokowania portów (np. USB) mamy możliwość określenia, że tylko konkretne urządzenia (wybierając model, pojemność, numer seryjny lub producenta) mogą być podlączane do portu. Dzięki zaawansowanemu modulowi Safend Log Collector możliwe jest przeglądanie i analizowanie wszystkich zgromadzonych informacji w postaci logów. Oprogramowanie Safend Protector działa w oparciu o instalowanego na stacjach roboczych klienta, ktory staje się integralną częścią systemu, uniemożliwiając nawet administratorom lokalnym odinstalowanie aplikacji. Najnowsza wersja oprogramowania (V. 3.0) posiada także zabezpieczenie dla klawiatur USB przeciwko keylogerom oraz skutecznie blokuje autorun aplikacji z urzadzeń USB firmy U3.

Broszura o Safend Protector – plik PDF w języku angielskim [439 kB]