Axis – sieciowy videomonitoring

Sieciowy asortyment videomonitoringu firmy Axis

Sieciowe rozwiązania videomonitoringu wprowadzone przez firmę Axis są przeznaczone dla firm i osób prywatnych, które nie potrzebują dużych systemów kontroli. Kamery Axis nie wymagają bezpośredniej łączności z komputerem ani żadnego dodatkowego oprogramowania do przesyłu strumieni audio i video poprzez sieć. Wystarczy podłączyć kamerę Axis do sieci IP (LAN, intranet lub Internet) by oglądać transmitowany na żywo obraz na podłączonym do sieci komputerze wyposażonym w przeglądarkę stron internetowych.

Produkty firmy Axis do sieciowego videomonitoringu mogą znaleźć zastosowanie jako zdalne urządzenia do monitoringu miejsc, ludzi, zwierząt lub procesu produkcji. Kamery połączone ze stronami internetowymi mogą służyć jako system ochrony miejsc i lokali, dzięki specjalnej technice wykrywania ruchu. Produkty Axis mogą służyć także jako wspaniały system pokazowy oraz konsultacyjny wysyłając sygnał na cału świat. Oprócz tego mogą znaleźć zastosowanie jako centrum nadawcze obrazu video dla celów promocyjnych.

Dostęp do sieciowego systemu videomonitoringu może być ograniczony do określonej liczby osób lub udostępniony dla wszystkich mających dostep do Internetu. Wszędzie tam gdzie istnieje sieć komputerowa można w sposób łatwy podłączyć produkty videomonitoringu firmy Axis.

Kamery sieciowe:

Podłączone bezpośrednio do sieci IP dostarczają cyfrowy obraz video dla różnego rodzaju zastosowań.

Axis videomonitoringAxis oferuje szeroki zakres tanich, sieciowych kamer o wysokim standardzie do ochrony ludzi, budynków, zdalnego monitorowania magazynówi hal fabrycznych oraz do wysyłania na żywo obrazów i dźwięków w celu łatwiejszego rozwiązywania problemów jak i nadawania w sieci WWW.

Sieciowe kamery firmy Axis można opisać w kilku słowach: kamera i komputer połączone w jedno. Przechwytują i wysyłają sygnał video na żywo bezpośrednio przez sieć IP taką jak LAN, intranet czy Internet. Umożliwiają w ten sposób uprawnionym uzytkownikom przeglądanie oraz zarządzanie kamerą dzięki przeglądarce WWW oraz programom na lokalnym lub sieciowym komputerze.

Razem z wbudowanym web-serverem kamery Axis nie potrzebują bezpośredniego połączenia z komputerem ani żadnym innym urządzeniem czy oprogramowaniem przechwytującym i wysyłającym obraz. Mogą spełniać rolę wolnostojących jednostek wymagających jedynie podłączenia do sieci IP poprzez kabel bądź bezprzewodowo. Obrazy moga być przechowywane później na twardym dysku komputera lub na serwerze dedykowanym.

Axis videomitoringSieciowe kamery Axis posiadają cyfrowe wejścia i wyjścia. Cyfrowe wejścia są podłączone do urządzeń alarmowych oraz czujników w celu przesyłania obrazów z kamery do wyznaczonego urządzenia nagrywającego lub powiadamiania poprzez e-mail bądź SMS, np. na telefon komórkowy. Cyfrowe wyjścia pozwalają na zdalne lub automatyczne zamykanie lub owieranie drzwi, włączanie lub wyłączanie świateł oraz na sterowanie innymi urządzeniami.

Kamery sieciowe posiadają bufor obrazów pozwalający zapisać bądź wysłać obrazy zarejestrowane w czasie alarmu.